אודותנו

מרכז "יד לנפש'' המרכז לליווי ותמיכה רוחנית.

קצת עלינו

מרכז "יד לנפש" הנו פרי יוזמה של עמותת "זמרת יה" ובסיוע ארגון "גישה לחיים" שמטרתו לפתח שירותי ליווי רוחני כחלק משרותים הניתנים לאנשים העוברים משברי חיים, מחלות ומתמודדים עם סוגיות סוף החיים.

הדגש המיוחד במרכז הוא פיתוח כלים מתחום ליווי רוחני לעבודה עם אוכלוסיות רגישות תרבות, ובמיוחד עם אוכלוסייה דוברת רוסית בישראל.

לדבריה של מייסדת, מנהלת שותפה ומנחה בתכנית חנה קלבנסקי מחנכת מוסמכת בתחום ליווי רוחני בחיותה סטודנטית מתמחה בתכנית CPE (Clinical Pastoral Education), Robert Wood University Hospital :

"ראיתי עיניים של אנשים בסוף החיים, עיניים של קשישים בבתי אבות, עיניים עצובות, מבוהלות, אדישות הרבה פעמים… עיניים מבטאת בדידות אין סופית, ללא תקווה, ללא חיות… מטופלים בגוף היטב, אבל מי רואה את הנשמה? מי רואה את החיים מלאים שראו עיניים אלו? מי רואה את המשמעות של החיים אלו? "

שאלות אלו היו ביסוד רעיון הקמת מרכז יד לנפש לליווי ותמיכה רוחנית – תכנית שמכשירה מלווים רוחניים ע"פ סטנדרטים של Clinical Pastoral Education המקובלים בארצות הברית ובארצות אחרות ומותאמים על ידינו לצרכים של אוכלוסיה ישראלית.

המרכז " יד לנפש" פועל בהצלחה משנת 2008 ובוגרים של תכניות הכשרה לליווי רוחני מועסקים כמלווים רוחניים במוסדות רפואיים מובילים בארץ כגון בית החולים "הרצוג" (ירושלים), בית החולים רמב"ם (חיפה), בית החולים "נווה עמית" (רחובות) מרכזים גריאטריים ובתי אבות רבים.

בשנים אחרונות תחום ליווי רוחני תופס יותר ויותר מקום כמקצוע המבוקש בעולם הטיפולי. בעולם הרפואה מדברים יותר על גישות הוליסטיות במהלך הטיפול וכמובן על חשיבות של מצב נפשי של מטופל בתהליך טיפול כולו. מושג איכות החיים על פי הגדרות המקובלות כולל גם בריאות נפשית ואיזון רוחני.

מקצוע ליווי רוחני הינו חלק בילתי נפרד ברפואה פליאטיבית בכל המדינות.

בארץ אנו עדיין בתחילת דרכינו, אך נכון להיום אין כמעת מוסד רפואי שלא מכיר בחשיבות של ליווי רוחני לטובת המטופלים.

מרכז יד לנפש מציע שרותי ליווי רוחני פרטניים וקבוצתיים, הכשרות מקצועיות, סדנאות לבני משפחה, מטפלים וצוותים רפואיים.

למידע נוסף וקבלת שרות אנא צרו קשר בטל. 054-6211855 או פנו אל עמוד המלווים הרוחניים שלנו


נודה לכם על שיתוף בפייסבוק שלכם